Heidelberg Laurate Forum 2014

Το Heidelberg Laureate Forum είναι το αποτέλεσμα μιας κοινής πρωτοβουλίας του Ινστιτούτου Χαϊδελβέργης για Θεωρητικές Σπουδές και του Klaus Tschira Stiftung. Το τελευταίο υπήρξε υποστηρικτής του Lindau Nobel Laureates Meeting για πολλά χρόνια, και η εμπειρία αυτής της εκδήλωσης γέννησε την ιδέα της δημιουργίας κάτι παρόμοιου και για τους δύο, ζωτικής σημασίας, επιστημονικούς κλάδους των Μαθηματικών και της Επιστήμης Υπολογιστών.

Στις 22 Μαΐου 2012, μια επίσημη συμφωνία μεταξύ των διοργανωτών και των ιδρυμάτων χορήγησης βραβείων υπεγράφη στο Όσλο, με την ευκαιρία της 10ης Τελετής Abel Prize.

Τον Μάιο του 2013, το Ίδρυμα Heidelberg Laureate Forum καθιερώθηκε επίσημα ως υποστηρικτική οργάνωση για την ετήσια διοργάνωση του Heidelberg Laureate Forum.

Forum 2014

Παρακαλώ κάντε κλικ εδώ για μια λίστα των βραβευθέντων που συμμετείχαν και εδώ για την επισκόπηση του Προγράμματος για το 2014.
Παρακαλώ κάντε κλικ εδώ για περαιτέρω λεπτομέρειες.

Κύριος τόπος συνάντησης: Πανεπιστήμιο της Χαϊδελβέργης στην Πλατεία Πανεπιστημίου, 69117 Χαϊδελβέργη.